"> Eurovision-fr.net - Finale nationale - Eurovision - Albanie 2011
 
Finale nationale - Eurovision - Albanie 2011
Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar 2011
vendredi 24 décembre 2010
Tirana - Pallatin e Kongreseve
Présentateurs  : Jonida Maliqi, Josif Gjipali, Mirela Naska
Processus de vote : Jury d'experts

Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar 2011 
TitreLangue(s)TraductionInterprète(s)Pts 1Cl.*
124 OretAlbanais24 heuresAdhurim Demiri 
2E bukura dhe bishaAlbanaisLa belle et la bêteBesa Kokedhima F
3Letër për tyAlbanaisLettre pour toiEmi Bogdo 
4Mbi xhaketen timeAlbanaisSur ma vesteDenis Hasa F
5Ti ishe kryëveperAlbanaisTu es un chef d'œuvreKujtim Prodani 
6Në krahët e tuaAlbanaisDans tes brasGoldi Halili F
7PërjetësiAlbanaisL'éternitéMarjeta Billo 
8Kemi Dasëm'oAlbanaisNous avons une noceFrançesk Radi F
9Kënga imeAlbanaisMa chansonAurela Gaçe F
10E diela pa tyAlbanaisDimanche sans toiHeldi Kraja 
11EgoistAlbanaisÉgoïsteSonila Mara 
12Dimër në shpirtAlbanaisL'hiver dans mon âmeMateus Frroku 
13RastësiAlbanaisAccidentXhejsi Jorgaqi F
14Një dashuriAlbanaisUn amourEnkelejda Arifi F
15PranëAlbanaisProximitéKejsi Tola 
16Shtegëtar i jetës timeAlbanaisPèlerin de ma vieSajmir Braho F
17DritëAlbanaisLa lumièreAlbi Xhepa & Sam Jaupaj F
18Të jemi të dyAlbanaisNous sommes deuxBledi Polena 
19Pa botëAlbanaisSans un mondeRudina Delia 
© Eurovision-fr.net - 1999-2022 - mentions légales