"> Eurovision-fr.net - Finale nationale - Eurovision - Albanie 2011
 
Finale nationale - Eurovision - Albanie 2011
Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar 2011
samedi 25 décembre 2010
Tirana - Pallatin e Kongreseve
Présentateurs  : Jonida Maliqi, Josif Gjipali, Mirela Naska
Processus de vote : Jury d'experts

Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar 2011 
TitreLangue(s)TraductionInterprète(s)Pts 1Cl.*
1Kemi Dasëm'oAlbanaisNous avons une noceFrançesk Radi138
2Me cilin rri ti dashuriAlbanaisAvec qui es-tu mon amourHersiana Matmuja711
3Në krahët e tuaAlbanaisDans tes brasGoldi Halili 17
4Vetëm s'jemi në botëAlbanaisNous ne sommes pas seuls dans le mondeMarsida Saraçi216
5E bukura dhe bishaAlbanaisLa belle et la bêteBesa Kokedhima138
6Ende ka shpreseAlbanaisEncore de l'espoirAlban Skenderaj & Miriam Cami662
7Një dashuriAlbanaisUn amourEnkelejda Arifi365
8Kënga imeAlbanaisMa chansonAurela Gaçe821
9Pasuri e pasuriveAlbanaisTrésor des trésorsMaria Prifti514
10Shtegëtar i jetës timeAlbanaisPèlerin de ma vieSajmir Braho483
11Mirë se vini ne ShqipëriAlbanaisBienvenue en AlbanieDorian Nini297
12Ëndërr KosoveAlbanaisLe rêve du KosovoSelami Kolonja612
13RastësiAlbanaisAccidentXhejsi Jorgaqi444
14DritëAlbanaisLa lumièreAlbi Xhepa & Sam Jaupaj 17
15Mirëmbrëma ëngjëlli imAlbanaisBonsoir mon angeDorina Garuci346
16Jetova per të dyAlbanaisJ'ai vécu pour nous deuxKamela Islamaj1210
17MariAlbanaisMarieOrges Toçe315
18Mbi xhaketen timeAlbanaisSur ma vesteDenis Hasa312
© Eurovision-fr.net - 1999-2022 - mentions légales